Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Patronat św. Marii Magdaleny

Aktualności:

10-04-2018

Przeżyli to jeszcze raz

7 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się premiera płyty Jubilate Deo. Na płycie zarejestrowano wykonanie oratorium specjalnie napisanego i wykonanego dla uczczenia ustanowienia patronatu św. Marii Magdaleny nad Lubaniem. 

28-11-2017

Podsumowanie projektu partnerskiego z Kamenz

W dniu 25 listopada 2017 r. odbyło się  podsumowanie projektu  „Wspólna kultura i historia pomostem pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz”.

26-09-2017

Goście zagraniczni poznali miasto i region

Z okazji ustanowienia św. Marii Magdaleny Patronką miasta Lubań przybyli do nas goście z zagranicznych z miast partnerskich, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, z którymi od wielu lat współpracujemy.

25-09-2017

Lubań ma patronkę

Po kilkuletnich zabiegach grupy artystów i społeczników, która w 2010 roku złożyła wniosek, konsultacjach społecznych w roku 2014 i rocznych przygotowaniach św. Maria Magdalena 24 września br. została patronką Lubania.

22-09-2017

Zaproszenie na inscenizację

Jak to się stało, że Magdalenki od Pokuty przybyły do Lubania? Podczas uroczystości 24 września cofniemy czas i przeniesiemy się do tego momentu. Zapraszamy na widowisko uliczne!

29-08-2017

Wolne miejsca na dziękczynną pielgrzymkę do Włoch

Stowarzyszenie Wyloguj Się oraz Parafia Świętej Trójcy w roku nadania miastu Lubań Patronatu Świętej Marii Magdaleny organizuje dziękczynną pielgrzymkę do Włoch.

10-07-2017

Uwaga - nabór na warsztaty z Hubertem Kowalskim

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza do udziału w warsztatach wokalnych i występie przygotowywanym w ramach obchodów ustanowienia patronatu Św. Marii Magdaleny nad Lubaniem.

23-06-2017

Mamy dofinansowanie na partnerski projekt z Kamenz

Lubańskie samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na realizację projektu z naszym zachodnim partnerem, miastem Kamenz. Dotacja została przyznana na część przedsięwzięć związanych z nadaniem miastu patronatu Świętej Marii Magdaleny.

31-05-2017

Patronat Honorowy

Miło nam jest poinformować, że uroczystość ustanowienia Świętej Marii Magdaleny Patronką Miasta Lubań została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

24-05-2017

Szymon Hołownia o patronce Lubania

Czy Maria Magdalena była ladacznicą? Czy była żoną Jezusa? Czy patronat świętego katolickiego nie krzywdzi niewierzących – o to zapytaliśmy publicystę i pisarza, który nie boi się trudnych pytań – Szymona Hołownię.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...