Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aplikacja

Aktualności:

19-04-2024

Ankieta w sprawie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM)

„SIM”, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, to spółka realizująca program budowy mieszkań o niższym od rynkowego czynszu.

24-04-2024

Nowe odcinki lubańskiej pętli rowerowej

Lubańska pętla rowerowa to projekt realizowany od kilku lat przez miejski samorząd. Docelowo ma liczyć około 15 kilometrów i pozwolić miłośnikom dwóch kółek na bezpieczne uprawianie sportu, a przy okazji zapoznanie się z ciekawymi przyrodniczo miejscami.

22-04-2024

Nabór wystawców Sudeckiego Festiwalu Minerałów 2024 strefy regionalnej i wielobranżowej

Zapraszamy wystawców do zgłoszeń na Sudecki Festiwal Minerałów, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2024 w Lubaniu. Nabór wystawców strefy regionalnej i wielobranżowej SFM prowadzi Łużyckie Centrum Rozwoju. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 maja.

18-04-2024

Siekierka czyściejsza

Pracownicy Nadzoru Wodnego Lubań przy współpracy Urzędu Miasta Lubań prowadzą prace porządkowe Siekierki.

23-04-2024

Sprzątanie Kwisy

Niezliczona ilość plastikowych i szklanych butelek, puszki, folie, fragmenty sprzętu AGD – to odpady zebrane przez pracowników PGW Wody Polskie podczas akcji sprzątania skarpy rzeki Kwisa przy ul. Mostowej w Lubaniu.

16-04-2024

Tymczasowe zamknięcie parkingu koło Urzędu Pracy

W dniach 16 i 17 kwietnia będzie zamknięty parking w centrum miasta koło Urzędu Pracy.  W tym czasie będą prowadzone prace porządkowe i oraz odnawiane oznakowanie poziome. W zależności...

15-04-2024

Wymiana opraw oświetlenia miejskiego

Gmina Miejska Lubań stawia na działania sprzyjające ekologii i oszczędnościom zużycia energii elektrycznej. Dzięki środkom, pozyskanym w programie „Rozświetlamy Polskę”, wymienionych zostanie ponad 200 starych opraw oświetlenia miejskiego.

12-04-2024

Nabór organizacji i grup do udziału w festynia DAR 2024

Miasto Lubań,  KulturBrücken Görlitz e.V.  oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego do udziału w festynie Dzień Aktywnej Rodziny DAR, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 r. na lubańskim rynku.

12-04-2024

Dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniach 15 – 22 kwietnia 2024 roku można składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych...

12-04-2024

ZGiUK testuje nową maszynę

Czyste miasto to komfort i zadowolenie mieszkańców. Dlatego lubański Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych wyszukuje i sprawdza nowe urządzenia, dzięki którym działania pracowników będą jeszcze efektywniejsze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...