Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2017

Z okazji ustanowienia św. Marii Magdaleny Patronką miasta Lubań przybyli do nas goście z zagranicznych z miast partnerskich, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, z którymi od wielu lat współpracujemy.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Thomas Zenker - Nadbumistrz miasta Zittau, dr. Robert Boehmer – z-ca burmistrza ds. finansów miasta Bautzen,  Joerg Baeurle  – z-ca burmistrza z miasta Kamenz, Heiko Driesnak  – burmistrz miasta Koenigsbrueck z delegacją, Algis Marcinkevicius – z-ca mera miasta Prienai na Litwie z delegacją, Siegbert Keiling –  ksiądz z Monachium, Kurt-Michael Beckert z Koenigslutter i Werner Richrter z Schieder

Delegacje brały udział nie tylko w samych uroczystościach, ale poznawały Lubań i region podczas wycieczki z przewodnikiem. Dla gości został  przygotowany dwudniowy program pobytu.

W sobotę 23.09.2017r. grupa zwiedziła wystawę mineralogiczną, Muzeum Regionalne w Lubaniu oraz odbyła spacer po mieście. Przyznać należy, iż goście byli zachwyceni ogromnym postępem rozwoju naszego miasta.

Następnie w ramach przygotowanego programu goście zwiedzili zamek Czocha, popłynęli statkiem po zalewie, a potem udali się do Świeradowa-Zdroju. Wieczorem odbyło się spotkanie z burmistrzem miasta Arkadiuszem Słowińskim oraz z władzami miasta i Rady Miasta Lubań. Podczas spotkania wymieniano poglądy, doświadczenia oraz planowano wspólne przedsięwzięcia.

- Nasze miasto również rozpatruje możliwość, aby w najbliższej przyszłości św. Maria Magdalena patronowała Bautzen - mówił na spotkaniu Robert Boehmer, z-ca burmistrza Bautzen. - Niemniej z pewnością proces przygotowań będzie bardzo długi.

W niedzielę 24.09.2017r. goście wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli w uroczystościach. Począwszy od udziału w uroczystej sesji Rady Miasta, poprzez inscenizację historyczną związaną z wprowadzeniem sióstr Magdalenek do Lubania, uczestnictwie we mszy św. aż do wysłuchania oratorium w kościele pw. Trójcy Świętej.

W wykonaniu oratorium, wzięli udział także mieszkańcy miasta Kamnez z Niemiec, którzy na warsztatach oraz próbie generalnej pilnie szlifowali swoje partie chóralne.

Dziękując za zaproszenie, goście z bagażem pełnym wrażeń i ciepłych wspomnień z Lubania wyjechali do domu.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...