Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 4

Aktualności:

17-02-2015

SP4-Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników

11 lutego 2015 r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Winiarska i Pani Danuta Trojanowska .Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „ Kot w butach” przygotowane przez uczniów klasy II a .

17-02-2015

SP4-Sukcesy w Konkursie Ortograficznym

Nikola Krymowska z kl. VI c została laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas IV-VI. Nikola jako Mistrz Ortografii naszej szkoły zajęła III miejsce w powiatowym etapie tegorocznego konkursu.

16-02-2015

ZABAWA NA 102 – LEKCJA AREOBIKU W SP 4

Dwie klasy: Id, I e, które realizują zadania programu „Mały Mistrz” uczestniczyły 11 lutego 2015 r. w zajęciach aerobiku. Poranna gimnastyka z wychowania fizycznego poprawiła wszystkim humor na cały dzień. Na lekcję przyszła Pani Kasia- mama Kamili Bijak, która prowadzi zajęcia w Klubie FITNES.

16-02-2015

SP4-Matematyka na Walentynki

14 lutego 2015 roku trójka zwycięzców szkolnych eliminacji konkursu lingwistyki matematycznej „Wieża Babel”:
• Julia Hryniewiecka
• Jakub Nnoli
• Nikola Więckowska
zmierzyli się z uczniami z całego kraju w finale, który odbył się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
 

12-02-2015

SP 4 z wizytą w bibliotece

Dnia 10.02 uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w ciekawych warsztatach w Bibliotece Miejskiej, które były poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z komputera.

11-02-2015

SP 4- Z WIZYTĄ W PLANETARIUM

 

          Każdy marzy o niezwykłej podróży po Wszechświecie. 9 lutego 2015 r. w poniedziałek do szkoły przybyło obwoźne planetarium. Siedem klas uczestniczyło w zajęciach astronomicznych. Z myślą o młodszych klasach przygotowany został seans pt. „ Dzieci Pana Astronoma” w oparciu o lekturę Wandy Chotomskiej. Razem z Teleskopką i Teleskopkiem uczniowie wędrowali po niebie i Ziemi odkrywając tajemnice Kosmosu. Poznali gwiazdozbiory i krótkie legendy o nich.

05-02-2015

I miejsce SP 4-DRUŻYNOWE ZAWODY PŁYWACKIE

        3-ego lutego w lubańskiej pływalni MOSiR odbyły się drużynowe zawody pływackie. Jednocześnie rozegrany został etap miejski i powiatowy. Do zawodów zgłosiły się trzy zespoły w kategorii dziewcząt i cztery w kategorii chłopców ( SP 1, SP2, SP4 Lubań i SP Świeradów).

03-02-2015

Targi 2.0 w SP 4

          W czwartek 15 stycznia odbyły się w naszej szkole Targi 2.0. Impreza jest elementem akcji Szkoła z klasą 2.0 i służy wymianie wiedzy i doświadczeń, jest okazją do podzielenia się refleksjami z realizacji ścieżek wybranych w I semestrze, w naszej szkole to: Kodeks 2.0, uczymy innych i odwrócona lekcja. Przygotowaniem Targów zajęli się uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczących w akcji, ale sukces przedsięwzięcia był możliwy dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.

20-01-2015

SP4 konkurs na Szopkę

W Konkursie Powiatowym na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu pod kierunkiem nauczyciela zajęć technicznych mgr Iwony Sztaby zajęli II i III miejsce.

19-01-2015

Wywiad z młodym konstruktorem

Uczniowie klasy IV c zafascynowani kolejnymi konstrukcjami swojego kolegi Szymona Kukułki zadali mu kilka pytań.
4c – Kiedy zacząłeś konstruować swoje roboty?
Sz.K. – Na początku klasy czwartej.
4c – Ile konstrukcji zbudowałeś dotychczas?
Sz.K. – Trzy, cztery.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...