Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

03-04-2023

Wycieczka do Muzeum "Gross Rosen" i Strzegomia

Dnia 30 marca 2023r. grupa chętnych uczniów z klas ósmych naszej szkoły udała się do pod opieką nauczycieli historii i opiekunów do Rogoźnicy (powiat strzegomski, województwo dolnośląskie), aby podsumować trudną tematykę II wojny światowej, poznawaną przez uczniów na lekcjach historii.

01-04-2023

Znamy wyniki „Pegazika 2023”!

Czy recytowanie pomaga zdobyć i rozwinąć wewnętrzną wrażliwość na otaczający świat? Czy uwrażliwia na piękno ojczystego języka? Zdecydowanie tak! Młodzi artyści lubańskiej „Jedynki” postanowili po raz kolejny zaprezentować swoje pasje. W dniu 24 marca wystąpili w powiatowych zmaganiach o tytuł najlepszego recytatora.

01-04-2023

Warto być sobą! Spektakl o niebanalnej Ani Shirley

W dniu 20 marca uczniowie SP1 (z kl. IV-VI) wraz z wychowawcami udali się do MDK w Lubaniu na przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Zostało ono przygotowane oraz odegrane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl zaś był oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Lucy Maud Montgomery pod tym samym tytułem.

31-03-2023

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W środę – 29 marca – najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

31-03-2023

Wycieczka klasy Ib i IIc w Interaktywnym Centrum Straży Pożarnej i Muzeum Przyrodniczym w J.Górze

Dnia 28.03.2023 r. uczniowie klas I b i II c odwiedzili Interaktywne Centrum Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

30-03-2023

Szkolny etap Konkursu „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”.

Po raz kolejny nasza Szkoła wzięła udział w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs ten jest organizowany co roku przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina.

24-03-2023

Wyjście do Miejskiego Domu Kultury klas I-III

„Teatr to magia. Tu wszystko jest możliwe” W dniu 20 marca 2023r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom lubańskich szkół spektakl ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”.

24-03-2023

Światowy Dzień Liczby PI w SP1.

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14 , co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina , to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Święto Liczby Pi po raz pierwszy świętowano 14 marca 1988 roku w San Francisco w jednym z pierwszych centrów naukowych Eksploratorium.

24-03-2023

Losem rzuceni… – konkurs poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”

Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w eliminacjach szkolnych VI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” 2023. Forma konkursu upamiętnia pierwszą, smutną rocznicę masowej deportacji obywateli polskich na Sybir (1940 r.), dlatego przesłuchania miały na celu krzewienie wśród młodego pokolenia wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz kultywowanie pamięci o losach wszystkich zesłanych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...