Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

22-12-2014

SP4-życzenia świateczna

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia reprezentanci Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Administracji i Obsługi oraz własnym przekazują najserdeczniejsze życzenia.
 

18-12-2014

SP4- konkurs KOMA

W mikołajkowy poranek 6 grudnia 2014 roku trzech uczniów naszej szkoły : Dorota Dominików, Oliwia Janik i Jakub Nnoli pod opieką pani Katarzyna Kotarskiej-Janeczko wyruszyło pociągiem do Wrocławia.

18-12-2014

SP4 w Kopalni

12 grudnia 2014 roku, kilka dni po Barbórce, czyli święcie górników, uczniowie klas III a i III c pod opieką wychowawców wyruszyli rankiem na bardzo ciekawą wycieczkę. Autokarem udali się do Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz pobliskiej elektrowni.

16-12-2014

Szlachetna paczka w SP4

„Życie to echo. To, co wysyłasz w świat – wraca do Ciebie.
To, co siejesz – zbierasz.
To, co dajesz – dostajesz.
To, co dostrzegasz w innych, istnieje w Tobie.”
W tym roku po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”.

12-12-2014

Marzycielska poczta w SP4

Dzieci listy piszą…
Przedświąteczny czas sprzyja czynieniu dobra. Tradycją w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu stał się udział w akcji „Marzycielska poczta”.

12-12-2014

W tym roku też przyszedł!!!

Ani się obejrzeliśmy, a grudzień zapukał do naszych drzwi. Oczywiście wszyscy czekaliśmy na najprzyjemniejszy dzień, czyli 6 grudnia. I przyszedł. Już 5 grudnia zadzwoniły dzwoneczki na szkolnych korytarzach. Dzień wcześniej przybył do nas Mikołaj, ale nie dziwcie się, przecież ma bardzo dużo pracy!

11-12-2014

Każdy kocha misie

25 listopada już za nami. Wszystkie misie duże i małe czekały cały rok na ten jedyny dzień. W naszej szkole od rana grasował Miś Puchatek, który bardzo się zaprzyjaźnił ze wszystkimi misiami zgromadzonymi w bibliotece szkolnej. Każdy uczeń mógł na chwilę zostawić tam swojego ukochanego misia, aby wszyscy mogli podziwiać najbardziej przytulane dziecięce maskotki.

03-12-2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

13-11-2014

Święto Odzyskania Niepodległości

Uczniowie Jedynki wiedzą, jak ważna w naszej historii jest data 11 listopada 1918r. Chcemy, aby nasze i następne pokolenia pamiętały, jak cenna jest wolność i że nie jest dana raz na zawsze. Musimy uczyć się miłości do Ojczyzny i okazywać ją każdego dnia. Dla uczczenia tego radosnego święta, 10.11. po raz drugi zorganizowaliśmy biało – czerwony przemarsz przez miasto. Śpiewaliśmy pieśni legionowe, manifestowaliśmy naszą polskość i cieszyliśmy się ze wspólnego świętowania.

13-11-2014

Światowy Dzień Bajek

5.11.2014r. szkolną biblioteką zawładnęły postaci z bajek. Wymknęły się z ulubionych książek i zapraszały dzieci do wspólnej zabawy. Były zagadki, zabawy i wspólne słuchanie ulubionych baśni i bajek. Mądrych rad udzielał dzieciom Pinokio, któremu wcale nie wydłużał się nos! Taki wspaniały dzień przygotowało Koło Przyjaciół Bajek wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Żeby bajkowe postaci nie zgubiły się na szkolnych korytarzach, nad wszystkim czuwała nasza nieoceniona pani Halina Rudak, która zna wszystkie książki w naszej bibliotece. Światowy Dzień Bajek staje się już naszą tradycją i to nas bardzo cieszy. Już czekamy na następny . Szkoda, że dopiero za rok.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...