Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobki

Aktualności:

30-04-2023

Kurka

Ćwiczenia oddechowe kształtują prawidłowy tor oddechowy dziecka - Nabieramy powietrze nosem i wydychamy ustami. W kubeczku robimy niewielki otwór, następnie wtykamy w niego słomkę i nakładamy rękawiczkę. Zadaniem dziecka jest dmuchać tak aby rękawiczka się uniosła i pojawiła się kurka. Zabawa sprawiła niesamowitą frajdę dzieciom.

30-04-2023

Wiosenne Drzewo

Praca plastyczna, która kształci wyobraźnię i zdolności myślenia przede wszystkim daje satysfakcję z pozytywnie wykonanego zadania. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

30-04-2023

Ćwiczenia z Woreczkami

Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z użyciem woreczków. Dzieci dzięki takiej zabawie rozwijają wrażliwość na dotyk, umiejętność utrzymania równowagi , koncentrację oraz skupienie uwagi.

23-04-2023

Dzień Ziemi

Edukacja ekologiczna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie wychowania młodych członków naszej społeczności.

23-04-2023

Wodna Niespodzianka

Zabawy plastyczne wywierają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Pozwalają wydobywać u dzieci twórczość. Maluchy mają też okazję obserwować efekty własnych działań oraz doświadczać wyciąganie wniosków

23-04-2023

Koordynacja Wzrokowo - Ruchowa

Koordynacja wzrokowo - ruchowa może być zdefiniowana jako zdolność która pozwala na wykonywanie czynności wymagających od nas jednocześnie użycia oczu i rąk.

16-04-2023

Wiosenne kwiatki

Praca plastyczna, która kształci wyobraźnię i zdolności myślenia, a przede wszystkim daje satysfakcję z pozytywnie wykonanego zadania. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

16-04-2023

Klepiemy do rytmu

My klepiemy do rytmu rękami, ty też poklep z nami.Bardzo miłe jest takie klepanko. Drogi kolego i koleżanko....Dzieci na zajęciach klepały na folii rękoma do rytmu piosenki. Jest to forma działań plastycznych, oraz doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo- ruchowej.

10-04-2023

Pranie

Zabawa muzyczna z interpretacją ruchową piosenki pt. "Praczki ". Zabawa z klamerkami to ćwiczenia, które pobudzają wyobraźnię, usprawniają i wzmacniają chwyt pęsetkowy oraz wpływają na koordynację wzrokowo - ruchową.

10-04-2023

Rytmika " KURKI TRZY "

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Kurki trzy. To zabawa muzyczno - ruchowa z kurką która chodzi po podwórku i przygarnia pojedynczo swoje kurczaczki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...