Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-05-2023

Na zorganizowanych w dniach 26-27 maja 2023 r. we Wrocławiu na pływalni „ORBITA” Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu Michał DZIEDZIC z UKS „Orka” Lubań odniósł wielki sukces, zdobywając 6 medali!

zwycięzcy zawodów

W tegorocznych Mistrzostwach wystartowało 39 klubów pływackich, a do rywalizacji na basenie, który ma olimpijskie wymiary o długości 50 m, przystąpiło łącznie 387 zawodników. Seniorzy oraz juniorzy przez dwa dni walczyli o medale w 38 konkurencjach pływackich.

Podczas dolnośląskich mistrzostw Michał DZIEDZIC, będący jedynym reprezentantem lubańskiego klubu, wystartował w 6 konkurencjach i w każdej z nich zdobył medal! W swojej kategorii wiekowej „Junior młodszy” wywalczył 4 złote medale, okazując się najszybszym pływakiem na dystansach:

• 400 m stylem dowolnym,
  • 200 m stylem motylkowym,
  • 200 m stylem dowolnym,
  • 200 m stylem zmiennym.

Ponadto 14-letni zawodnik Orki zdobył 2 srebrne medale w rywalizacji z rówieśnikami na dystansach: 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

Wielkie brawa i gratulacje dla Michała i jego trenera.