Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-07-2022

Specjalista z Centrum Profilaktyki i Psychoedukacji „Progres” z Wrocławia pracował w lipcu z uczestnikami świetlicy w OWD. Działania te miały na celu wzmocnienie zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, chroniąc dzieci przed szeroko pojętymi uzależnieniami.

Podczas rozmowy, zabawy, burzy mózgów Pan Hubert przybliżył dzieciom zasady poprawnej komunikacji i pracował nad integracją grupy. Gdy nadszedł czas programu „Emocje” dzieci zajmowały się rozwojem inteligencji emocjonalnej. Tu okazało się, że uczestnicy świetlicy świetnie rozpoznają emocje i potrafią je zobrazować w plastycznej formie. A jak „trzymać nerwy na wodzy”, jak kontrolować smutek i jak dzielić się radością opowiedział prowadzący warsztaty. Samoświadomość, automotywacja i samokontrola emocji to bardzo ważne elementy, które są składową prawidłowych relacji społecznych. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...