Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-10-2014

 

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” – realizowana jest od 2002r., przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych i Fundacji „Trzeźwy Umysł”. Ideą i założeniem kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii.

 

 

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu jako instytucja wspierająca rodziców w procesie wychowania i opieki przejawiającej się w działaniach zapewniających dziecku opiekę i wychowanie, pomoc w nauce, organizowanie czasu wolnego, zabawę, zajęcia sportowe, rozwój zainteresowań a przede wszystkim kształtowanie w dzieciach i młodzieży prawidłowych postaw społecznych, umożliwił i zachęcił dzieci już po raz drugi do wzięcia udziału w/w kampanii. Podczas prowadzonych zajęć na terenie Ośrodka przy pomocy wychowawców uczestnicy przygotowali prace plastyczne zgodne z tematem przedstawionym w kampanii, które zostały przesłane do siedziby organizatora konkursu. Zajęcia rozbudowane były o panel tematyczny z dziedziny profilaktyki, który ukazał jej uczestnikom szereg ciekawych i jakże pomocnych zabaw na codzienną nudę.

Wielkim sukcesem i radością uczestników oraz pracowników Ośrodka okazała się lista laureatów kampanii http://www.trzezwyumysl.pl/2014/08/lista-laureatow-kampanii-2014pelna-lista-nagrodzonych-osob/, pośród której znajdowały się nazwiska dzieci reprezentujących nasze miasto. W konkursie plastyczno - literackim wyróżnieni zostali Amelia Laszczak, Gabriel Feuer oraz Alicja Kamińska.

Radości nie było końca, wspólne świętowanie zwycięstwa kolegów i koleżanek uświetnił w dniu 27 października 2014r., burmistrz Arkadiusz Słowiński, który wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...