Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-11-2022

W ostatni czwartek w bibliotecznej „Galerii nad Schodami” rozbrzmiewały dźwięki bębnów afrykańskich.

Czasy, kiedy w bibliotekach słychać było tylko szelest przekładanych stronic już dawno minęły. Teraz są to centra aktywności lokalnej, integracji i wielozadaniowości. Tak jest też w lubańskiej bibliotece, gdzie różnorodność proponowanych działań przyciąga nowych odbiorców.

W ostatni czwartek w „Galerii nad Schodami” rozbrzmiewały dźwięki bębnów afrykańskich a to za sprawą Łukasza Maja Everyday Djembe– prawdziwego pasjonata afrykańskich rytmów, który był w Afryce i czerpał wiedzę w samej kolebce djembe, z Afryki Zachodniej w Abidżanie tj. Wybrzeże Kości Słoniowej u Rodziny Griotów Dembele.

Spotkanie trwało blisko trzy godziny i nikt się w tym czasie nie nudził. Wymiana pozytywnej, dobrej, energii i kojące wibracje zrobiły swoje. Pierwsza grupa, która wzięła udział w wydarzeniu to uczestnicy lubańskich „Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubaniu przy TPD”, którzy całkowicie oddali się muzyce bębnów. Kolejne dwie grupy tworzyli ludzie ciekawi nowych doświadczeń i wrażeń. Mamy nadzieję, że te niecodzienne warsztaty rozbudziły wyobraźnię, rozwinęły koncentrację a przede wszystkim przyniosły moc pozytywnej energii. Jak się okazało, każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu bez względu na wiek oraz posiadane umiejętności muzyczne a uśmiech na twarzy gościł u każdego z uczestników już od pierwszych sekund grania.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...