Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2021

13 października, w przededniu Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbył się niezwykły koncert poświęcony Fryderykowi Szopenowi.

Uczniowie  we współpracy z nauczycielem fortepianu z lubańskiej szkoły muzycznej  panem Przemysławem Bereziukiem i nauczycielem muzyki w naszej szkole panią Emilią Pol – Bereziuk przygotowali to niecodzienne widowisko.

 Na początku młodzież złożyła wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia a potem ruszyliśmy w muzyczną podróż śladami Fryderyka Szopena. W koncercie wzięli udział przewodniczący klas, a pozostali uczniowie oglądali transmisję online na szkolnym profilu Facebook. Koncert był okazją do posłuchania muzyki kompozytora na żywo, przypomnienia najważniejszych faktów z życia pianisty oraz  promowania jego twórczości – obecnie trwa XVIII Konkurs Chopinowski a Warszawa stała się stolicą światowej pianistyki. Mamy nadzieję, że dzięki takiej nietypowej lekcji muzyki, społeczność szkolna  zyska miłośników muzyki klasycznej. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Jackiewicz raz jeszcze złożyła nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i poinformowała o głosowaniu w ramach konkursu  „Nauczyciel Roku 2021/2022” . Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane w listopadzie. 

A.Sz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...