Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-09-2021

W ubiegłą sobotę, tj. 04.09.2021r., w całej Polsce zorganizowano, już po raz dziesiąty, Narodowe Czytanie. W tym roku zapoznawaliśmy się z książką G. Zapolskiej, pt. Moralność Pani Dulskiej.

W naszej szkole nauczyciele Zespołu Humanistycznego: p. B. Baczyńska-Smyczek, p. A. Sieradzka, p. N. Krupicka oraz p. B. Domańska, przygotowały obchody tego wydarzenia pod hasłem “Uczniu zaskocz mnie, a ja zaskoczę Ciebie”. Chętni uczniowie z klas VIII mieli za zadanie przygotowania na poniedziałek 6 września ciekawostek i informacji dotyczących czytanej lektury. Ich zadaniem było zaskoczenie nauczycieli swoimi spostrzeżeniami na temat obchodów Narodowego Czytania.           

Po rozpoczęciu zajęć jęz. polskiego oraz historii, uczniów pierwsze zdumiały nauczycielki, które przebrały się w stroje rodem z XIX wieku. Po przedstawieniu informacji o książce, autorce, oraz po wyjaśnieniu takich słów jak dulszczyzna, kołtunizm, czy moralność, głos zabrali chętni uczniowie. Niektórzy rzeczywiście wprawili w osłupienie, ponieważ jedna z uczennic przeczytała w domu całą książkę, nie tylko jej fragment!

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że dramowe metody pracy,  wejście w rolę mocniej oddziałuje na zmysły i uczenie się. Nauczyciele przygotowujący Narodowe Czytanie 2021 w naszej Szkole dziękują uczniom za udział i wzorowe przygotowanie się.

Red. N. Krupicka, B. Domańska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...