Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-07-2021

Ponowny zastrzyk finansowy dla Lubania na ograniczanie niskiej emisji. Gmina Miejska Lubań na realizację projektu grantowego otrzymała dodatkowe dofinansowanie w kwocie 496 436,96 zł na zwalczanie emisji kominowej.

Lubań systematycznie wykorzystuje wszelkie dostępne możliwości w zakresie poprawy jakości powietrza. Po raz kolejny samorząd otrzymał dodatkowy zastrzyk finansowy od Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Miasta Lubań”. Otrzymane środki miasto przekaże mieszkańcom w formie dotacji na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne rozwiązania. Uprawnieni do sięgnięcia po fundusze będą lubanianie, którzy złożyli wnioski w pierwszej turze naboru i pozostali na liście rezerwowej.  

Mając na względzie poprawę jakości powietrza wykorzystujemy wszelkie możliwości w zakresie pozyskiwania środków. Pozytywna decyzja Zarządu niezmiernie nas ucieszyła. Zwiększył się budżet na finansowanie kolejnych ekologicznych rozwiązań w naszej gminie – mówi Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań. – Udało się nam pozyskać ponad 496 tys. złotych. Dzięki temu wysokiemu wsparciu zasilimy budżety mieszkańców, którzy byli zainteresowani pozyskaniem finansowania na modernizację systemów grzewczych i pozostali na liście rezerwowej programu.

Projekt grantowy na wymianę źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Miasta Lubań realizowany jest od 2020 roku. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 12 marca 2020 roku pomiędzy Województwem Dolnośląskim – Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą a Gminą Miejską Lubań. Projekt grantowy realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość projektu wyniosła 2 920 217,65 zł.

W temacie ograniczania niskiej emisji w Lubaniu pisaliśmy tutaj

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...