Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-07-2021

WARSZTATY: współczesna muzyka synagogalna do wspólnego śpiewania

prowadzenie: Shulamit Lubowska i Yoed Sorek

Współczesna muzyka synagogalna, tworzona w Niemczech i na całym świecie, odzwierciedla żywy świat swoich (często młodych) uczestników, podobnie jak czynią to popularne style muzyczne. I tak oto dwoje doświadczonych, choć młodych „Praktyków” chce użyć muzyki jako możliwości do niewerbalnej komunikacji i umożliwić uczestnikom i uczestniczkom warsztatów dostęp do jednego z aspektów życia Żydów Tu i Teraz.

Shulamit Lubowska und Yoed Sorek są studentami kształcenia kantorów w Abraham-Geiger Kolleg. Ich warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży, zaproszone są jednak także inne osoby zainteresowane z różnych grup wiekowych. Wspólnie poprzez śpiew możecie odkryć i przeżyć współczesną muzykę synagogalną.

Historyczna muzyka religijna, przede wszystkim chrześcijańska, z biegiem lat została uznana za część „wspólnego dziedzictwa kulturowego”. Współczesna muzyka religijna pozostaje dla wielu ludzi w ukryciu. Związanie z miejscem i okolicznościami jak również nieśmiałość i strach przed kontaktem z ludźmi utrudniają spotkania z dzisiejszymi praktykami religijnymi.

17 sierpnia 2021 / godz. 14:00

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga

Al. Kombatantów 11 / 59-800 Lubań

Udział bezpłatny, wymagane zapisy.

Czytaj więcej: oberlausitzerperspektiven.org/pl

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...