Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-07-2021

Kolejne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pozwoli na poprawę stanu miejskich chodników.

Gmina Miejska Lubań w ramach konkursu "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021" uzyskała dofinansowanie w kwocie prawie 125 tysięcy złotych. Wniosek na przebudowę ciągów pieszych wraz z infrastrukturą towarzyszącą został pozytywnie rozpatrzony. Co więcej, nasza gmina uzyskała szóste miejsce na liście rankingowej gmin (na prawie stu wnioskujących). Zdobyte środki zostaną przeznaczone na modernizację chodników przy ul. Wojska Polskiego i Mikołaja Kopernika w Lubaniu. W ramach zadania zmodernizowanych zostanie prawie 630 metrów bieżących chodników, nastąpi wymiana opraw oświetleniowych oraz wyznaczone zostaną miejsca parkingowe przy ul. Wojska Polskiego i Mikołaja Kopernika w Lubaniu. Wartość całego zadania to 360 tysięcy złotych.

- W tej chwili przygotowujemy dokumenty do umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021”. Jednocześnie jest przygotowywane zapytanie ofertowe, zaś w sierpniu chcielibyśmy wyłonić wykonawcę  i podpisać z nim umowę. Prace powinny zostać wykonane do końca listopada - mówi Mariusz Tomiczek, Główny Specjalista zajmujący Samodzielne Stanowisko ds. Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju.

Dofinansowanie pozwoli zrealizować zadanie, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego, ale też estetykę miasta.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...