Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-06-2021

18 czerwca 2021 r. odbyło się oficjalne zakończenie Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację Nauka i Wiedza (Edukator.pl).

Tego dnia do Krakowa pojechał także uczeń SP4 -Wiktor Wyszatycki wraz z rodzicem oraz nauczycielem chemii-p. Martą Pastuchewicz.

Laureaci Olimpiady oraz ich opiekunowie spędzili na Wydziale Chemii UJ cały dzień, ponieważ uroczysta gala obfitowała w szereg atrakcji. Goście mogli zobaczyć  nowoczesne rozwiązania na uczelni, piękne wnętrza sal wykładowych oraz atrakcyjną ofertę edukacyjną Wydziału. Spacer po budynku pozwolił podziwiać ekspozycje wystaw oraz niektóre pracownie. Natomiast finaliści konkursu uczestniczyli w ciekawych zajęciach laboratoryjnych, a potem wspólnie z opiekunami mogli podziwiać niezwykłe eksponaty w Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Ostatnim punktem spotkania był wykład z pokazem doświadczeń zatytułowany: ”Chemia i światło”, który obfitował w ciekawe efekty energetyczne.  Na zakończenie gali uczniowie otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy, a także gratulacje m.in. od dziekana Wydziału Chemii (prof. dr hab. Wojciech Macyk).

Dziękuję (już ostatni raz) Wiktorowi za reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 4, a rodzicom za okazane wsparcie w rozwoju edukacyjnym dziecka. Z całą pewnością przyczyniło się ono do tego, że chłopiec osiągnął tak wielki sukces.

Marta Pastuchewicz

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...