Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-06-2021

Koniec roku szkolnego to zazwyczaj czas wjazdów i wycieczek. Uczniowie klasy 1b i 1c w piątek 11 czerwca 2021 r. spędzili w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Muzeum mieści się w Zespole Pocysterskim, gdzie można podziwiać przepiękne nowoodkryte barokowe freski.

Najważniejsze podczas wycieczki było utrwalenie zdobytych wiadomości o pszczołach. Pierwszaki obejrzały film o życiu pszczół  i sposobie zbierania nektaru. Na podstawie plakatów i modeli omówiliśmy sposób rozmnażania się tych owadów, podziwialiśmy wystawę uli zarówno w muzeum jak i na zewnątrz . Oglądaliśmy okazy ptaków z naszego regionu jak i z całej Polski. Bardzo podobały nam się kolorowe motyle, wystawa grzybów i ssaków. Podczas wycieczki towarzyszyła nam Pani Agnieszka Wierzbicka z RCEE w Lubaniu, która służyła nam cennymi wskazówkami przyrodniczymi i niesamowitą wiedzą o najbliższym regionie. Poznaliśmy legendy karkonoskie. Pierwszaki już wiedzą, ze zdobywanie wiedzy podczas wycieczek to ogromna frajda i urozmaicenie codziennych zajęć w szkole.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...