Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-05-2021

To był kolejny cudowny dzień z pszczółkami i kolejne zadanie w konkursie na przyszkolny ogród przyjazny pszczołom zorganizowany przez RCEE w Lubaniu w ramach projektu „ GMINA PRZYJAZNA PSZCZOŁOM”. Tym razem klasa 1 b i 1 c miała poczuć klimat prawdziwej pasieki. Czy się udało?

Profesjonalizm i przygotowanie prowadzących wprowadziło wszystkich w pełen zachwyt. Uczniowie z zapartym tchem słuchali o pracy pszczelarzy, narzędziach, jakimi się posługują, życiu i zwyczajach pszczół. Mieli możliwość zobaczenia stroju ochronnego pszczelarza. Państwo Pasternakowie w sposób prosty, dostępny dla dzieci wytłumaczyli: co to jest rodzina pszczela, jak  pszczoły  współpracują ze sobą, jak dzielą między siebie role. W dobitny sposób podkreślili  znaczenie pszczół dla świata i wytłumaczyli, dlaczego tak ważne jest dbanie o nie.

Zaktywizowali dzieci w zajęciach praktycznych podczas, których uczniowie w grupach kolorowali kredkami fragmenty uli ( skrzynki), które zostaną odpowiednio złożone i postawione w pasiece Państwa Pasternaków. Z wielkim przejęciem wykonywali wyjątkowe świeczki z wosku, które miały być podarunkiem dla mam w przededniu ich święta. Poczęstunek plastrami miodu to już była prawdziwa gratka dla małych smakoszy. Jedną z części trzygodzinnych warsztatów wieńczyła niespodzianka –prawdziwe, żywe pszczoły sprzątające ul – za szklaną szybą widowisko, jak w teatrze. Czy z tych zajęć uczniowie coś wyniosą?  Nie mamy wątpliwości. Z całego serca wychowawczyni klasy 1b -Wioletta Bućko i 1c- Beata Hanka dziękują Państwu Pasternakom za te wspaniałe spotkanie, za moc wrażeń i pomoc w realizacji projektu o pszczołach. Podziwiamy takich ludzi z pasją.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich scenek z zajęć:

https://www.magisto.com/int/album/video/KCMmA0NVE1U4OX4EDmEwCXl-?l=vsm&o=a&c=e

red. Beata Hanka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...