Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-09-2019

Dnia 11 września ramach warsztatów „Zielony Rower” gościliśmy w naszej szkole leśników z nadleśnictwa Świeradów.

Klasa II i III przygotowywała się do tej wizyty od tygodnia, realizując projekt związany z lasem. Koordynatorem projektu była pani Dorota Nocuń. Prace nadzorowały także panie Elżbieta Kożuszyn oraz Aleksandra Duszeńko. Uczniowie zdobywali wiadomości na temat lasu i jego znaczenia, wykonali prace plastyczne oraz wystawę tematyczną. W projekt włączyli się również rodzice – odwiedzili ze swoimi pociechami las, wspólnie zbierali eksponaty na wystawę, przygotowali nawet słodki poczęstunek.
Edukatorzy przyjechali do nas - niestety - nie na zielonych rowerach, tylko samochodem, ponieważ przywieźli ze sobą ul pełen prawdziwych pszczół. Zajęcia odbyły się w 2 grupach. Najpierw dzieci dowiedziały się wszystkiego na temat znaczenia pszczół i ich zwyczajów. Miały możliwość zapoznania się z akcesoriami pszczelarza, poszukania w pokazowym ulu pszczelej królowej, wykonania świecy z pszczelego wosku oraz wysłuchania wielu ciekawostek z życia tych pracowitych stworzeń. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których wykonano ekologiczne torby na zakupy. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat przyjaciela pszczół. Spotkanie zakończyło się słodkim, miodowym poczęstunkiem.
Składamy serdeczne podziękowania naszym edukatorom. Wierzymy, że przeprowadzone zajęcia z pewnością przyniosą naszym uczniom wiele korzyści.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...