Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-07-2017

Sudecki Festiwal Minerałów już za rok w Lubaniu.

Jak już pisaliśmy tu w przyszłym roku w dniach 12-15 lipca odbędzie się w naszym mieście największa impreza mineralogiczna w Polsce. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymaga wielu uzgodnień i przygotowań. Dlatego na rok przed otwarciem festiwalu minerałów przyjechała do Lubania międzynarodowa grupa ok. 50. kolekcjonerów i naukowców mineralogów na krótką wizję lokalną. Wśród zwiedzających Lubań znalazł się m.in. Joaquim Callén – fotograf i redaktor czasopisma mineralup.net, prof. John Rakovan z uniwersytetu w Miami – współredaktor najstarszego czasopisma mineralogicznego na świecie rocksandminerals.org, Jolyon Ralph twórca największej mineralogicznej encyklopedii internetowej na świecie mindat.org.

Grupa mineralogów zwiedziła lubański Rynek, wystawę stałą lubańskiego muzeum: Minerały zachodniej części Dolnego Śląska oraz obejrzeli park na Kamiennej Górze – czyli miejsca w których odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów.


(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...