Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-11-2014

W konsultacjach społecznych lubanianie powiedzieli "tak" św. Marii Magdalenie.

Zgodnie z Uchwałą Nr LIV/396/2014 Rady Miasta Lubań z dnia 30 września 2014 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie ustanowienia św. Marii Magdaleny Patronką Miasta Lubań i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych w dniach od 1 do 31 października 2014r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne.

Ogłoszenie o konsultacjach zostało zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Lubań www.luban.pl (Aktualności), w dwutygodniku „Ziemia Lubańska” i telewizji lokalnej oraz wywieszone na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Lubań i jednostek podległych Urzędowi.
Konsultacje adresowane były do wszystkich mieszkańców miasta oraz organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Przeprowadzone zostały w formie pisemnej. Mieszkańcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych wyrażali swoją opinię poprzez zakreślenie „tak” lub „nie” na formularzu konsultacji.
W wyniku przeprowadzonych konsultacji do Urzędu Miasta Lubań (Biura Obsługi Interesanta) wpłynęło 1209 formularzy konsultacji, z tego:
- właściwie wypełnionych 1203, w tym 3 złożone podwójnie i 56 złożonych przez osoby nie będące mieszkańcami miasta oraz 3 zawierające podwójne imiona i nazwiska. Ustalając wynik konsultacji nie wzięto pod uwagę tylko złożonych podwójnie i złożonych przez osoby nie będące mieszkańcami miasta. Zawierające podwójne imiona i nazwiska policzono jako jeden głos.
- niewłaściwie wypełnionych (bez oznaczenia imienia i nazwiska lub organizacji pozarządowej) 6 formularzy. Nie wzięto ich pod uwagę.

W związku z powyższym wyniki konsultacji ustalono na podstawie 1144 formularzy, z których wynika, że w:

- 1112 zakreślono „tak”, tj. 97,2%
- 32 zakreślono „nie”, tj. 2,8%

B U R M I S T RZ
MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Lubań, 10.11.2014 r.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...