Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 3

Aktualności:

27-12-2012

WŚRÓD NOCNEJ CISZY

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami uczestniczyły we wspólnej Wigilii, jedząc świąteczne potrawy i dzieląc się opłatkiem. Wspólne kolędowanie przy migocącej światełkami choince wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

27-12-2012

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Tradycją naszego przedszkola stał się kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku w jego organizację zaangażowane były dzieci z grupy III, IV, V i VI. Ozdoby świąteczne, które można było zakupić na kiermaszu były własnoręcznie wykonane przez dzieci, personel przedszkola , a także przez rodziców.

21-12-2012

PTASIA CHOINKA

Jak co roku o tej porze zadajemy sobie pytanie, jaka będzie nadchodząca zima i czy nasi skrzydlaci przyjaciele zamieszkujący tereny miejskie potrzebują naszego wsparcia w jej przetrwaniu? Musimy pamiętać, że ptaki w mieście mają zupełnie inne warunki na przetrwanie tego trudnego okresu. Szanse na znalezienie naturalnego pokarmu są znacznie mniejsze niż w lesie czy na łące, a konkurencja bywa znacznie większa.

13-12-2012

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Grupa IV bardzo pracowicie spędziła czas w oczekiwaniu na szczególnego gościa.
6 grudnia odbyły się otwarte zajęcia warsztatowe z udziałem Rodziców pod hasłem
,, W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”.

12-12-2012

JAK TO SIĘ ROBI?

Miesiąc przed świętami dzieci z grupy IV i VI postanowiły sprawdzić u źródeł, jak powstają bombki.

Z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wycieczki do Złotoryi, gdzie znajduje się fabryka bombek. Na miejscu dzieci obserwowały poszczególne etapy produkcji. Przekonały się, że trzeba włożyć wiele wysiłku i pracy, aby ze szklanych kulek powstały piękne kolorowe bombki. W drodze powrotnej poznały legendę „O kruczej skale”, a potem
z wielkim przejęciem szukały ukrytego złota. Dzieci przywiozły z wycieczki serduszkowe bombki z własnym imieniem i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.
 

02-12-2012

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH- TRENING KARATE W GRUPIE IV

 

Czy wiecie co to są karategi i kim jest sensej? My już wiemy!

01-12-2012

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

 


                  W listopadowy poniedziałek starszaki z  Przedszkola Miejskiego nr 3, wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez nauczyciela- bibliotekarza ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wizyta w szkolnej bibliotece miała charakter zapoznawczy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, skąd się biorą książki w bibliotece, kto może z nich korzystać oraz jak wygląda procedura ich wypożyczania. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Ponadto przedszkolaki wykazały się znajomością różnych bajek i baśni dla dzieci.
 

29-11-2012

Dzień Pluszowego Misia w PM nr 3

26.11.2012 r. maluszki z naszego przedszkola świętowały „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci poznały historię powstania tego święta oraz fakt, iż Miś to nie tylko maskotka, ale również bohater bajek, książek i filmów. Maluchy prezentowały swoje misie, składały im życzenia z okazji ich święta, brały udział w licznych atrakcjach, między innymi  we wspólnej zabawie. Wspaniałą niespodzianka był poczęstunek. Dzieci kosztowały ciasteczka w kształcie misia, które upiekła jedna z mam. Takie święta jak dziś pozwalają dzieciom zrozumieć wartość przyjaźni.

27-11-2012

Smacznie i zdrowo

 

W ramach realizacji projektu ,,Przedszkolak małym ekologiem” w naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi.
 

13-11-2012

Rozstrzygniecie konkursu „Jesienne inspiracje”

Konkurs plastyczny pt. "Jesienne inspiracje" cieszył się wśród przedszkolaków dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zaprezentowali różne formy i techniki wykonując swoje prace, czego dowodem są poniższe fotografie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...