Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

25-10-2013

Gimnazjaliści z 1 tworzą współpracę bez barier w ramach projektu „Razem w pełni sprawni”

  W  dniu  17 X 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu odbyło się niecodzienne spotkanie w ramach projektu „Razem w pełni sprawni” współfinansowanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację „Promyk Słońca”, który szkoła realizuje od ubiegłego roku.

24-10-2013

" SŁONECZKO" W PROGRAMIE INNOWACYJNYM

  Jak już wcześniej informowaliśmy - w ubiegłym roku szkolnym Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zgłosiło się do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Spośród 94 przedszkoli komisja rekrutacyjna zakwalifikowała 20 przedszkoli z całego Dolnego Śląska wśród których znalazło się również lubańskie „Słoneczko”.

24-10-2013

I miejsce w konkursie pt. "W Krainie Łużyckich Osobliwości"

15.10.2013 w Sali Konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w lubańskim ratuszu odbył się konkurs wiedzy o bioregionie pod hasłem "W Krainie Łużyckich Osobliwości". Nasza gimnazjalna reprezentacja w składzie: Kamil Zygarowicz – III a, Bartosz Gola – II b oraz Jakub Kowalów – II b musiała zmierzyć się z testem konkursowym złożonym z 35 zadań.

23-10-2013

Zwiedzamy Wieżę Bracką

              "Izery moja mała ojczyzna"- w ramach realizacji programu Multimedialne przedszkole- " Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem" dzieci z grupy II i IV z PM nr 5 w Lubaniu zwiedziły lubański zabytek -   Wieżę Bracką.

22-10-2013

Jesień do nas zawitała...

„Jesień do nas zawitała, wszystkie liście pomalowała. Krzewy ,drzewa ozłociła, wszystko rosą pięknie umyła…”               

 

 

22-10-2013

Dzień Edukacji Narodowej w SP 4

 
        Dnia 10 października 2013 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty papiernicze. Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowski robili na nich kartki dla pracowników szkoły. Warsztaty papiernicze prowadziła pani Agnieszka Tołwińska, która nauczyła nas przepięknie wycinać kartki i robić z bibuły małe kwiatki. Było to ciekawe doświadczenie. Kolejnego dnia, 11 października, wspólnie wklejaliśmy przygotowane życzenia.

21-10-2013

Jesienne spacery

                Jesień to piękna pora roku do organizowania wycieczek krajoznawczych i poznawania najbliższego otoczenia. Dzieci z grupy IV i VI   w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do parku na Osiedlu. 

 

21-10-2013

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu

Dnia 10.10.2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski. Akademia poruszała ważne wartości takie jak przyjaźń, miłość i patriotyzm.

21-10-2013

Rasti odwiedza przedszkole

Pracownicy Straży Ochrony Kolei Posterunek w Węglińcu P. Andrzej Olszewski , P. Marek Mazurkiewicz  i pies Rasti odwiedzili nasze przedszkole i zapoznali wychowanków z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas spotkania z nieznajomym psem. 

20-10-2013

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Lubaniu we współpracy z Biblioteką Miejską zaplanowało dla swoich wychowanków cykl spotkań polegających na zachęceniu dzieciaczków do czytania książek. W trakcie dwóch spotkań, które juz się odbyły pracownice biblioteki przygotowały dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Dziękujemy bardzo 

Biblioteka, biblioteka,
takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
i komiksy z Myszka Miki.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...