Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-03-2013

"Tak pomagam"

Grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu włączyła się w Ogólnopolską Akcję „Tak pomagam” zorganizowaną przez Caritas Polska za pośrednictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, działającego w Lubaniu.

13-03-2013

Spotkanie z kominiarzem

,, Ktoś chodzi po dachu!!! Kto zagląda do komina?
Czy to pomocnik Świętego Mikołaja? Nie – to kominiarz"

13-03-2013

Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy, no i skacze...

                              Dnia 12.03. 2013 r. w PM nr 5 w Lubaniu w grupie dzieci 3-4 letnich odbyła się niecodzienna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka.

13-03-2013

Dbamy o środowisko

W ramach projektu „Przedszkolak małym ekologiem” w grupie czterolatków odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej.

13-03-2013

Dzień Kobiet

8 MARCA - Święto Kobiet i Dziewczynek
"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
w domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
to jest od chłopców upominek"

13-03-2013

Dni Otwarte w SP4

Serdecznie zapraszamy na Dni  Otwarte w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

13-03-2013

Gimnazjaliści z 1 pamiętali...

1 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu aktywnie uczestniczyli w miejskich obchodach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

10-03-2013

Spacerkiem po Lubaniu

W taki właśnie sposób starszaki z P.M.Nr 1 poznają swoje miasto.Dzięki tym spacerom, oraz zajęciom edukacyjnym na temat naszego regionu dzieci poznały już wiele ważnych i pięknych zabytków naszego miasta,np.Ratusz Miejski, zabytkowe kościoły, Basztę Bracką, którą dzięki uprzejmości Łużyckiego Centrum Kultury mogliśmy zwiedzić i wysłuchać jej ciekawej historii. Poza tym bardzo często spacerujemy po „Parku na Kamiennej Górze” doceniając jego walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Na pewno na tym nie poprzestaniemy, bo wiosna przed nami, więc mamy zamiar kontynuować nasze spacerki coraz częściej i dzięki nim odkrywać piękno naszego miasta.

 

07-03-2013

Odkrywamy tajemnice Kamiennej Góry…

            Dnia 4 marca gościliśmy w naszej szkole pana Janusza Kulczyckiego – pasjonata historii regionu, prezesa Towarzystwa Miłośników Łużyc Górnych. Nasz gość opowiedział nam o pracach badawczych prowadzonych na Kamiennej Górze, podczas których udało się dotrzeć do jednego z tuneli wydrążonych w pierwszej połowie XX wieku.

05-03-2013

Zagraliśmy „Balladynę”- było wesoło…

        25 lutego 2013 roku w naszej klasie na lekcji języka polskiego obejrzałam przedstawioną na wiele sposobów inscenizację fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...