Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

24-10-2013

Nieletni zbieg

W dniu 23.10.13r. na ul. Rynek - Sukiennice Strażnicy Miejscy ujęli nieletniego poszukiwanego zbiega z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarskiej Porębie. Poszukiwanego przekazano do dyspozycji Policji.

22-10-2013

Burmistrz proponuje obniżkę opłat za śmieci

Wysokość tak zwanego podatku śmieciowego może zostać obniżona. Ocena wpływów i kosztów wykazała, iż jest możliwa korekta opłat za odpady. Już na najbliższej sesji Burmistrz przedstawi Radzie Miasta propozycję obniżki.

21-10-2013

Inauguracja studiów podyplomowych

W dniach 19 i 20 października 2013 roku, w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu odbyła się inauguracja studiów podyplomowych pt. „Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami” współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.

21-10-2013

Wieczorna przygoda z historią

18 października o godz. 19 pod Wieżą Bracką mroki jesiennego wieczoru rozświetliły na moment strzały z muszkietów. To XVII - wieczna lubańska straż miejska dała sygnał do rozpoczęcia lubańskiego wieczoru z historią. Po efektownej salwie, goście zgromadzeni wokół strażników, otrzymali możliwość podziwiania nocnej panoramy miasta ze szczytu Wieży. Następnie przy świetle pochodni wszyscy udali się na rynek, gdzie przed ratuszem została zaprezentowana inscenizacja XVII-wiecznego alarmu pożarowego.

21-10-2013

Jedno miejsce i dwa cele – dzieci w akcjach ,,Bezpieczne dziecko” i ,,Wyślij kartkę dla

18 października 2013 r. w ramach akcji ,,Bezpieczne dziecko” Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu gościł uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie oraz grupę przedszkolaków z Zawidowa.

18-10-2013

Komunikat

Informujemy, że od 21 października br. (poniedziałek) na czas remontu nawierzchni ulicy Lwóweckiej (na odcinku od Powiatowego Urzędu Pracy do przejazdu kolejowego), droga będzie zamknięta dla ruchu.

Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu - zarządca drogi

18-10-2013

Szmaragdowe Gody

W dniu dzisiejszym Państwo Stanisława i Mścisław Ociesa obchodzą 55-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. Pamiątkowe medale za długoletnie pożycie przyznawane przez prezydenta RP i kwiaty na ręce Dostojnych Jubilatów złożył Arkadiusz Słowiński - Burmistrz Miasta Lubania.

18-10-2013

Wyniki konsultacji

Przedstawiamy Państwu informacje o wynikach konsultacji projektu Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2014 rok.

17-10-2013

15 lat czynienia dobra

Dokładnie 15 lat temu - 16 października 1998 roku w gronie pierwszych wychowanek, rodziców, przyjaciół, budowniczych i dobrodziejów nowo wybudowanego domu dla dziewcząt, Pierwszy Biskup Legnicki Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak poświęcił – dedykowane bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Ognisko Wychowawcze im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

16-10-2013

Komunikat

Z uwagi na liczne zgłoszenia mieszkańców do Urzędu Miasta Lubań w sprawie braku wypłat w zwyczajowym terminie (15 dzień miesiąca) zasiłków stałych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej informujemy, iż powodem tej sytuacji jest brak środków finansowych, które winien zapewnić Urząd Wojewódzki z budżetu państwa i przekazać Gminie Miejskiej Lubań. Sprawa jest na bieżąco monitowana przez MOPS. Zasiłki zostaną wypłacone niezwłocznie po otrzymaniu środków z Urzędu Wojewódzkiego. Dodatki mieszkaniowe i zasiłki celowe finansowane z budżetu miasta (zadania własne gminy)  wypłacane są na bieżąco.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...