Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-08-2014

CYRK KORONA - nowy spektakl sezonu 2014

Po ubiegłorocznym sukcesie spektaklu "Fabryka Śmiechu", Cyrk Korona we współpracy z najlepszymi artystami i choreografami z całego świata, przedstawia nowe widowisko pt. "Kamera - Akcja". W trakcie tournée największy cyrk w Polsce planuje wystawić ponad 250 spektakli w blisko 150 miastach na terenie całego kraju.

13-08-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta odkrywanie tajemnic nad Kwisą i wernisaż w lubańskim muzeum.

13-08-2014

Bezpłatne badania mammograficzne w Lubaniu

Medica zaprasza na bezpłatną mammografię, kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie.

12-08-2014

2. MałeTransgraniczne Targi Rolnicze w Löbau

Wystawcy z terenu polsko-niemieckiego pogranicza mają możliwość zgłaszania swojego uczestnictwa w 2. Małych Transgranicznych Targach Rolniczych w Löbau, które odbędą się w dniach 31.10. - 02.11.2014 r. Pierwsza edycja targów zorganizowana w Messe- und Veranstaltungspark Löbau przyciągnęła aż 4.000 osób.

08-08-2014

Prośba o wypełnienie ankiety

Szanowni Państwo
Prezydenci i Burmistrzowie
Miast Członkowskich Związku Miast Polskich

Szanowni Przyjaciele,

W chwili obecnej prowadzę ekonomiczne badania naukowe w ramach otwartego przewodu doktorskiego w Państwowej Akademii Nauk, Wydział Nauk Ekonomicznych.

08-08-2014

Informacja dla przedsiębiorców - ustalenie listy przedsiębiorców

Lubań, dnia 7.08.2014r.
 

IS. 0540.1.9.2014

Szanowni Przedsiębiorcy

Pragniemy ustalić listę firm, które prowadzą własną działalność gospodarczą na terenie miasta Lubań 20 lat i więcej.

Biorąc pod uwagę fakt, iż ewidencja działalności gospodarczej podlegała różnym formom rejestracji nie mamy możliwości ustalenia rzeczywistych dat rozpoczęcia, zawieszenia czy wykreślenia z ewidencji.

W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie formularza, który znajduje się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań ul. 7 – Dywizji 14 I. piętro i w załączniku poniżej oraz dostarczenie go osobiście do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań, ul. 7- Dywizji 14, I p. lub przesłanie pocztą elektroniczną na adres: boi.um@luban.pl w terminie do dnia 30.08.2014r.

Otrzymane od Państwa informacje pomogą nam w utworzeniu bazy długoletnich lubańskich przedsiębiorców. Za tę pomoc serdecznie Państwu dziękuję.

Przedsiębiorcy, którzy już złożyli informację, proszę, aby nie wypełniali formularza ponownie.


Z wyrazami szacunku
Z-ca Burmistrza Miasta Lubań
Mariusz Tomiczek

08-08-2014

Konkurs Fotograficzny "Senior w obiektywie i za obiektywem"

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Senior w obiektywie i za obiektywem" organizowanym przez Fundację Dworek Skórzewski - organizację pozarządową zajmującą się m. in. tworzeniem warunków do zamieszkania, opieki i spokojnego życia osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności, ze schorzeniami wieku podeszłego, osobom samotnym, a także pomaganiem osobom kształcącym się w kierunkach realizujących podstawowe cele Fundacji.

07-08-2014

Zaginęły psy

Do Straży Miejskiej w Lubaniu coraz częściej docierają zgłoszenia od właścicieli swoich czworonogów, które z różnych przyczyn zniknęły bez śladu. Prezentujemy fotografie zaginionych zwierząt. Wszelkie informacje, które umożliwiłyby ich zlokalizowanie należy zgłaszać do lubańskiej straży pod nr tel. 75 64 64 442.

07-08-2014

Za Polskę i dla Polski

W niedzielę 3. sierpnia br. w kościele pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu odbyły się uroczystości upamiętniające siedemdziesiątą rocznicę Powstania Warszawskiego. Tegoroczne obchody były okazją do ufundowania i odsłonięcia pamiątkowych tablic.

06-08-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta lubańskie obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i spotkanie z poetą Piotrem Mosoniem.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...