Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Gimnazjum nr 1

Aktualności:

15-06-2012

II Szkolny Festiwal Nauki

1 czerwca w Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu wyglądał niecodziennie. Już po raz drugi został w tym Dniu zorganizowany - Szkolny Festiwal Nauki w ramach, którego uczniowie klas III prezentowali swoje projekty edukacyjne. Od 2010 r.    na każdym uczniu  gimnazjum spoczywa   obowiązek wykonania pod okiem nauczyciela projektu edukacyjnego, którego realizacja jest potwierdzona wpisem na świadectwie końcowym.

11-06-2012

Śpiewają ze Stachurą: „Życie to nie teatr”, ale teatr pokochali szczerze.

W Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu teatr od lat ma ważne miejsce. Czy sprawia to jego patron Stanisław Wyspiański – artysta tak zasłużony dla teatru, czy częste obcowanie uczniów z najwyższą sztuką i jej twórcami (Krakowski Stary Teatr, teatry wrocławskie, A. Wajda, A. Dymna), czy kameralna atmosfera szkoły, pozwalająca odkrywać talenty i w skupieniu je rozwijać? Zapewne wszystko razem.

07-06-2012

Wielkie sukcesy - małego lubańskiego gimnazjum

W roku szkolnym 2011/12 uczniowie Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu znaleźli się w gronie finalistów i laureatów wszystkich sześciu powiatowych konkursów organizowanych pod patronatem Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu. Niektórzy z nich zdobyli tytuł finalisty i laureata w kilku dziedzinach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...