Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Gimnazjum nr 1

Aktualności:

10-02-2013

„ Dzień z życia PRL w Gimnazjum nr 1 ”

Dnia 24 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu pt. "Wspomnienia PRL-u" realizowanego   pod opieką p. Moniki Leszczyńskiej. Był to autorski pomysł grupy uczniów z koła historycznego i miał on na celu pokazanie życia przeciętnego obywatela Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

14-01-2013

Sukces zdolnego gimnazjalisty z jedynki.

Uczeń kl. IIa Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu Kamil Zygarowicz podobnie jak w roku ubiegłym otrzymał stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wyniki w nauce i sukcesy w konkursach. Jest to drugie stypendium przyznane Kamilowi.

12-01-2013

Gimnazjaliści z 1 z Bożonarodzeniowym Przesłaniem w Dzielnicy

Jak każdego roku 6 stycznia w Święto Trzech Króli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu zaprezentowali bożonarodzeniowy  program artystyczny w parafii  św. M. M. Kolbe na Księginkach. Do wspólnego kolędowania chętnie włączyła się schola ”Eden”, parafianie i rodzice.

10-01-2013

Gimnazjum nr 1 w Lubaniu po raz kolejny na podium.

W dniu 09.01.2013 roku uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego zajęli II miejsce w Finale Powiatowym Piłki Siatkowej. Wcześniej odbyły się rozgrywki półfinałowe, w których każdej grupy wyszły dwie drużyny i to one walczyły w finale. Zmierzyliśmy się z: Gimnazjum z Olszyny, Gimnazjum nr 2 z Lubania oraz Gimnazjum z Leśnej. Po zwycięstwie nad drużyną z Gimnazjum nr 2 w finale zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Leśnej. W zaciętej walce uzyskaliśmy II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu Lubańskiego.

05-01-2013

Mistrzowska gra gimnazjalistek z 1 w piłkę siatkową.

Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu ma kolejny   powód do wielkiej   radości!   Sprawiły go siatkarki tej szkoły. Po wygranych eliminacjach grupowych pokonując   gimnazjum 2 i 3 z Lubania,   awansowały do finału powiatowego, gdzie zmierzyły się z Gimnazjum z Olszyny wygrywając   2:0. Na przeszkodzie w osiągnięciu mistrzostwa, stanęły rywalki jedynie z Gimnazjum w Leśnej. Końcowy rezultat – WICEMISTRZOSTWO POWIATU I OGROMNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT .

23-12-2012

Radosnych Świąt

21-12-2012

Dzień Życzliwości w Gimnazjum Wyspiańskiego

„Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak…”

Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu obchodzi Dzień Życzliwości. W dniu tym w sposób szczególny zwracamy uwagę na to, jak ludzie powinni okazywać  sobie szacunek każdego dnia.

12-12-2012

Bezinteresowność, kreatywność, tolerancja.

5 grudnia obchodzony był Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji warto podsumować dotychczasową działalność wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu. Młodzież naszej szkoły, podobnie jak z innych lubańskich szkół, motywowana chęcią niesienia pomocy, szukała miejsca i formy działania. Znalazła je w Domu Dziennego Pobytu w Lubaniu, który ma siedzibę przy ulicy A. Mickiewicza dzięki pomocy wsparciu pani kierownik Wioletty Szymków.

11-12-2012

Spotkanie z artystami „Piwnicy pod Baranami”

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu w sposób szczególny  cenią dorobek artystów   „Piwnicy pod Baranami”, który  prezentują w czasie  różnych uroczystości szkolnych. Wyrazem tego   był ich występ w lubańskim muzeum z okazji corocznego, listopadowego  Święta Szkoły. Dzięki ich piosenkom ożywa niejednokrotnie w naszej szkole  osoba Piotra Skrzyneckiego – założyciela krakowskiej Piwnicy, a od   legendarnych wykonawców mistrzowskiego kunsztu próbują się uczyć wrażliwi i utalentowani uczniowie naszego gimnazjum.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...