Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-10-2021

W ramach akcji ekologicznej - realizacji ogólnopolskiego projektu „Wygrajmy ze smogiem”, dnia 18 października, br. cała społeczność szkolna uczestniczyła w 1. odsłonie programu.

Najpierw wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia warsztatowe z platformy e-learningowej eduESA na temat, skąd się bierze smog, czym jest i jak zanieczyszczenia wpływają na nasze zdrowie.

Wszyscy zaproszeni do zabawy w tropienie źródeł powstawania zanieczyszczonego powietrza poznali fakty i mity dotyczące smogu. Chodziło nam o dobre poznanie „wroga”. Uczniowie klas starszych wykonali plakaty antysmogowe i układali hasła nawiązujące do postaw proekologicznych. Z kolei młodsi – stworzyli ogromną stonogę z bibuły. Dzieci, ubrane w barwach natury, prezentowały swoje dzieła na terenie boiska szkolnego, po czym wyłoniono najciekawsze prace. Tego dnia wszyscy wyruszyli również w teren, by policzyć kominy – te, które potencjalnie mogą być źródłem smogu i te, które nie są smogowe. Taka forma wyzwania była okazją do zainicjowania wśród liczącej młodzieży dyskusji o tym, czym pali się w piecach i jakie mogą być źródła ogrzewania. Ostatnim punktem był spacer „po łyk świeżego powietrza”. Wyruszyliśmy na Kamienną Górę. Tam oglądaliśmy panoramę gór, układaliśmy bukiety z liści i wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji pana Krzysztofa Stefana - nauczyciela historii, o okolicznych terenach. Przedsięwzięcie zaangażowało całą społeczność szkolną, bowiem walczyliśmy o wspólną sprawę – czyste powietrze. Wspólną, dlatego że potrzebujemy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje.  O kolejnych ekologicznych inicjatywach będziemy informować  na bieżąco.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...