Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-09-2021

PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ „OD NAJMŁODSZYCH LAT Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”.Głównym celem programu jest rozbudzanie u dzieci zainteresowań przyrodniczych;kształtowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska w tym kształtowanie postawy ekologicznej.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „Z EKOLOGIĄ NA TY” (realizowany we wszystkich grupach).Głównym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że mają wpływ na stan środowiska naturalnego w swoim miejscu zamieszkania, podniesienie świadomości ekologicznej, podjęcie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, wdrażanie nawyków sprzyjających zachowaniom proekologicznym, wpajanie dzieciom potrzeby ochrony środowiska naturalnego.MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „Magiczna moc bajek” (realizowany we wszystkich grupach). Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. INNOWACJA PEDAGOGICZNA  „Kreatywne działanieprzez kodowanie ” (realizowana w grupie integracyjnej).Głównym celem  innowacji jest rozwijanie u przedszkolaków kompetencji kluczowych w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie,  w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Ucząc się programowania dzieci spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający. Uczenie się programowania to nie tyle nabywanie umiejętności czysto technicznych ile dbanie o swój wszechstronny rozwój. Zajęcia z programowania uczą precyzyjnego myślenia, rozwijają umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, powodują wzrost różnorodności pomysłów. Wszystkie zaproponowane dzieciom aktywności, niezależnie od tematu i kompetencji kluczowej, na rozwój której będzie położony główny nacisk, wzbogacone zostaną o elementy kodowania, programowania, zagadki logiczne.

                                                        A. Sk.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...