Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-06-2021

11 czerwca 2021 roku klasy 6 b i 6 d uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Koło Łowieckie „Róg” oraz Leśnictwo Lubań – Przylesie i Platerówka. Uczniom towarzyszyły panie Jolanta Klatka, Ewa Janikowska i Dorota Zawieja.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy pieszo na Przylasek, gdzie czekali już na nas gospodarz Leśniczówki Jerzy Michalski , który przygotował dla nas powitalne ognisko z kiełbaskami  oraz leśnicy:  Justyna Szwechłowicz i Zdzisław Soja. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, poznali warstwową budowę lasu, roślinność i zwierzęta występujące w jego warstwach, zadawali pytania dotyczące żyjących w lesie zwierząt, wykonywali różne zadania, nauczyli się określać wiek drzew.

Następnego dnia do Leśniczówki udali się uczniowie klasy 2 b z wychowawczynią Dorotą Głuszek i rodzicami. Wszyscy bawili się świetnie przy ognisku, spacerowali po lesie i spędzili miło czas.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Michalskiemu za tak miłe przyjęcie.

 

Dorota Zawieja

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...