Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-06-2021

29 maja 2021 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, odbył się trzeci, a zarazem ostatni, etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych.

Uczestniczył w nim również uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

            Konkurs ten był objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W finale wzięło udział 307 uczestników. Test, do którego przystąpił ósmoklasista, zawierał treści przygotowujące do matury z chemii.  Po analizie wyników Komitet Główny  wyróżnił tytułem laureata 28 uczniów, którzy w teście uzyskali minimum 19, z 22 punktów możliwych do zdobycia.

            Niezmiernie miło mi poinformować, że Wiktor Wyszatycki, uzyskał zaszczytny tytuł laureata w tymże konkursie. Jest to ogromne wyróżnienie, gdyż znalazł się na liście najlepszych uczniów w Polsce.

            Tegoroczne osiągnięcia chemiczne Wiktora dały mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Rodzicom gratuluję jeszcze raz sukcesów pociechy i dziękuję za wspieranie dziecka w jego drodze do kariery naukowej.

 

Marta Pastuchewicz

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...