Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-06-2021

Kontynuując świętowanie z okazji Dnia Dziecka klasy III a i III c 02.06. 2021r. pod opieką wychowawców Katarzyny Wergieluk i Joanny Smagi udały się na wycieczkę do zamku Legend Śląskich w Pławnej Dolnej.

„Baśnie są bardziej niż prawdziwe,

 nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki,

 ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać.”

Gilbert Keith Chesterton

 

To niezwykłe i magiczne miejsce zostało stworzone przez lokalnego artystę i pasjonata Dariusza Milińskiego. Stworzył on w samym centrum wsi Zamek Śląskich Legend, Gród Piastowski, Arkę Noego oraz galerię swoich prac. Wyobraźnia jednego człowieka sprawiła, że zwykła wieś przy drodze zmieniła się w miejsce absolutnie wyjątkowe, w ostoję kolorowych baśni i niczym nieskrępowanej sztuki. 

Uczniowie podczas wycieczki poznali pradawne śląskie opowieści, które opowiadały marionetki wielkości człowieka. Praktycznie każdą lalkę można było poruszać za pomocą zestawu linek na wielokrążkach. Dzięki niezwykle interesującym warsztatom litograficznym, ceramicznym i teatralnym, dzieciaki mogły się relaksować i oderwać od życia codziennego. Po zajęciach w zamku przenieśliśmy się kilkaset metrów wyżej, na wzgórze nieopodal kościoła, na którym stoi najprawdziwsza drewniana Arka Noego, a w niej eksponaty związane z biblijnym potopem i Starym Sakramentem. Następnie udaliśmy się do Grodu Rycerskiego, nad którym góruje sylwetka drewnianego konia trojańskiego. Długo wyczekiwana wycieczka chyba wszystkim zapadnie długo w pamięci!

https://www.magisto.com/album/video/eCEpBVVAA118eX4GDmEwCXh-?l=vsm&o=a&c=w

 

Red. Joanna Smaga

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...