Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-05-2021

Tego dnia klasa 1b i 1c narobiła trochę szumu w szkole. Uczniowie zainicjowali przystąpienie do konkursu ochrony przyrody na przyszkolny ogród przyjazny pszczołom. Konkurs odbywa się w ramach programu „Gmina przyjazna pszczołom”.

Każdy wie, że trzeba dbać o pszczoły, bo bez tych pracowitych owadów nie byłoby ludzkości. Pszczoły zapylają rośliny, które  kwitną, a później pojawiają się na nich owoce.  Na pierwszej lekcji odbyły się zajęcia przyrodnicze o życiu pszczół i ich znaczeniu dla środowiska naturalnego i człowieka. Dzieci tworzyły piękne ule z gotowych szablonów, bawiły się z pszczółką Mery w „Akademii Krokieta i Lamy”. Zorganizowały akcję ulotkową w szkole i w najbliższej okolicy. Wiele osób mogło dowiedzieć się jakie są fakty i mity o pszczołach. Wspólnie rozpoczęliśmy zakładanie przyszkolnego ogrodu, ale to dopiero początek.  Rodzice obiecali pomóc przy organizacji kwietnego miejsca. Może pszczółki pokochają nasz malutki  ogródek? Może inne klasy też dołożą swoją cegiełkę w postaci rośliny miododajnej?  Każdy powinien być przyjacielem przyrody! Dbajmy o pszczoły! Zajęcia w klasie i w terenie wzbudziły wielki entuzjazm i uśmiech na twarzach dzieci, a kolorowe stroje nadały charakteru całej akcji.  Bardzo dziękujemy  Paniom Agnieszkom  z RCEE w Lubaniu za zachęcenie nas do udziału w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:
https://www.magisto.com/int/album/video/KDsxAENVE1U4OX4EDmEwCXh_?l=vsm&o=a&c=e

 

red. Beata Hanka i Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...