Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-05-2021

„Zielona polana, na polanie kocyk, na kocyku my, pod kocykiem mchy, trawa i patyczki, mròwki i kamyczki. Nad kocykiem niebo, śpiew ptaków, blask słońca - - można by tak leżeć i marzyć bez końca…..”

10 maja udaliśmy się na długo wyczekiwany piknik wiosenny. W drodze na polanę minęliśmy ogrody działkowe, na których rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne kwiaty, krzewy i pięknie kwitnące drzewa owocowe. Po dotarciu na miejsce rozłożyliśmy koce i rozpoczęliśmy wspólną zabawę: skakaliśmy przez gumę i skakankę, graliśmy w piłkę i bawiliśmy się w koniki. Międzyczasie odpoczywaliśmy i jedliśmy przyniesione smakołyki. W tym dniu nie zabrakło także wspólnego zdobywania wiedzy. Nauczyliśmy się wyznaczania kierunków za pomocą kompasów, a także obserwowaliśmy przyrodę z wykorzystaniem lup i lornetki.

Klasowa majówka bardzo nam się podobała, wynieśliśmy z niej wiele radości ze wspólnej zabawy oraz nowe doświadczenia. Z wielką chęcią chcielibyśmy ją powtórzyć.

 

                                                              wych. Edyta Kalinowska-Hanka z uczniami klasy 2.a

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...