Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-04-2021

Pałuki to piękna kraina- miejsce, gdzie narodziła się Polska. Kilka klas, już starszych było w tych okolicach na „zielonych szkołach”.

Cudowne pola z makami i chabrami, rozległe lasy, jeziora i w każdym zakątku historia. Tym razem niestety nie mogliśmy pojechać w te przepiękne okolice, ale połączyliśmy się z przyjaciółmi w Muzeum Państwa Polskiego, którzy poprowadzili  zajęcia.  Klasa 1 b i 3 c  spotkały  się z  Panem Michałem  Pilasem i  Panem Jarosławem Mikołajczykiem, którym historia gra w duszy. Podczas zajęć „Jak żyli ludzie 1000 lat temu? ”w sposób zabawny i bardzo dostępny uczniowie dowiedzieli się, że nasi przodkowie byli od nas zaradniejsi, bo wszystkie przedmioty , którymi się otaczali wykonywali samodzielnie. Uczniowie dowiedzieli się , jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali.  Każdy mógł spytać prowadzącego o tym jak było w dawnej Polsce. Oglądaliśmy zabawki, stroje, naczynia i strój wojów. To była wspaniała lekcja historii.

#ZDALNIE TEŻ JEST FAJNIE. 

Polecamy filmik:

https://www.magisto.com/int/album/video/fDYmB0NVE1U4OX4EDmEwCXt_?l=vsm&o=a&c=e

red. Wioletta Bućko, Joanna Smaga  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...