Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-04-2021

Grupa V z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu zrealizowała kolejny IV moduł „Empatia” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”.

Przygodę rozpoczęliśmy od opowiadania „Pluszowy Tygrysek”. Wspólnie wyjaśniliśmy sobie pojęcie „empatii” i odpowiedzieliśmy na pytania. Następnie wysłuchaliśmy różnorodnych dźwięków i opowiadaliśmy o swoich uczuciach pojawiających się przy danym dźwięku. Rysowaliśmy nasze emocje. Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne i animacje, które były wstępem do ciekawych rozmów o empatii, przyjaźni i tolerancji. Dużo radości sprawiło nam rysowanie Emocjaczy, tworzenie flagi nowo odkrytej krainy – Empatii w aplikacji Quiver oraz empatycznych okularów. Były też wspólne ćwiczenia według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które nie tylko rozwijały ruch, ale uczyły współpracy i zaufania do drugiej osoby.
Moduł IV zakończyliśmy obchodami Dnia Osób z Zespołem Downa, rozmawiając na temat niepełnosprawności oraz konieczności troski o innych. Solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa wykonaliśmy pomysłowe skarpetkowe pacynki, zakładki do książek i założyliśmy skarpetki nie do pary. Serdecznie dziękujemy za ten moduł, zrealizowaliśmy go z wielką przyjemnością. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że empatia jest niezwykle ważną umiejętnością w życiu społecznym.

                                                                                                                   A.D.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...