Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-03-2021

Dla Wiktora Wyszatyckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, końcówka tygodnia była bardzo pracowita.

26.03.2021 r. ósmoklasista uczestniczył w kolejnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych. Znamy już wynik i możemy się podzielić dobrą wiadomością. Wiktor uzyskał wymaganą ilość punktów i dostał się do trzeciego etapu konkursu. Finał Olimpiady ma się odbyć stacjonarnie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w dniu 29 maja 2021 roku.

Z kolei, 27.03.2021 r., chłopiec brał udział w  etapie wojewódzkim konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, który odbył się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Etap finałowy polegał nie tylko na rozwiązaniu zadań obliczeniowych, problemów teoretycznych, czy pracy z tekstem źródłowym, ale również na wykonaniu zadań laboratoryjnych w pracowni chemicznej.

Zakresy materiałów do obu konkursów znacznie wykraczały poza podstawę programową. Jako nauczyciel prowadzący, jestem pod ogromnym wrażeniem zapału i „mrówczej” pracy ucznia. Rodzicom składam serdeczne gratulacje. Możecie być Państwo dumni ze swojego dziecka. Chciałabym również bardzo podziękować tacie Wiktora- Panu Łukaszowi Wyszatyckiemu- za to, że z własnych środków pokrył koszty dojazdu do Wrocławia.

                                                                                                           Marta Pastuchewicz

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...