Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2020

Grupa V rozpoczęła realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. To projekt poświęcony emocjom, które od zawsze towarzyszą każdemu człowiekowi, które zwłaszcza dzieciom często ciężko nazywać, ale też ciężko im sobie z nimi poradzić. Pierwszy moduł to „KREATYWNOŚĆ”.

We wrześniu dzieci z grupy V realizowały moduł 1 z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”, obchodząc tym samym Międzynarodowy Dzień Kropki.Na wstępie dzieci nauczyły się rozpoznawać, nazywać i wyrażać własne emocje. Pomógł nam w tym grupowy „Kącik Emocji”.W Dniu Kropki przyszliśmy w wykropkowanych ubraniach, a kreatywnościom dzieci nie było końca. W tym dniu dzieci wysłuchały „Opowiadania o kropce” Pauliny Kozłowskiej. Opowiadanie pozwoliło nam dostrzec, że nawet zwykła kropka może być kimś wyjątkowym. Następnie obejrzały bajkę „The Dot” i chętnie wypowiadały się na temat jej treści. Historia Vashati pozwoliła im zrozumieć,że każdy jest wyjątkowy i skrywa w sobie talent, a czasem wystarczy jedna „iskra” aby go odkryć. Dzieci zainspirowane historią dziewczynki – samodzielnie projektowały i kolorowały swoją własną kropkę, którą potem ożywiliśmy za pomocą aplikacji „Quiver”. Kropkowe wariacje z aplikacją Quiver wywołały okrzyki zdumienia ale w większości radochę, bo jak to tak?: kropki, które ożywają ? wow! Nie zabrakło też wspaniałych zabaw ruchowych. Tańczyliśmy przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki” i bawiliśmy się wykorzystując balony i chustę animacyjną. Było wesoło, kropkowo i kreatywnie.Przy realizacji tego modułu wszyscy świetnie się bawili. Słowa: ,,każdy z nas jest wyjątkowy" zapamiętają na zawsze!

                                                                           A.D.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...