Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2019

Dnia 27 września b.r. w SP 3 w Lubaniu odchodzono Dzień Samorządności.

Jest to jedno z wielu zadań, które przygotowała szkoła zgodnie  z kierunkiem polityki państwa, jakim w tym roku jest kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzień Samorządności przebiegał dwuetapowo. Najpierw uczniowie całej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze szczególnym gościem - przedstawicielem samorządu terytorialnego Przewodniczącym Rady Miasta Lubań  panem Kamilem Glazerem. Pan przewodniczący przygotował ciekawą prezentację na temat funkcjonowania samorządu, zadań poszczególnych organów władzy w mieście. Wytłumaczył uczniom pojęcie samorządności i wytłumaczył co oznacza być dobrym obywatelem.

Uczniowie szkoły przygotowali dla pana Glazera pytania, na które udzielił skrupulatnych odpowiedzi. Pytano o siłownię pod chmurką, o kompleks boisk na Księginkach i ograniczenia prędkości przy szkole. Uczniowie odczytali i przekazali  na ręce pana Przewodniczącego Rady list skierowany do  Burmistrza Miasta Lubań.

W drugim etapie Dnia Samorządności  odbyły się tajne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali karty do głosowania i samodzielnie oddawali głosy na wybranych kandydatów, z którymi zapoznali się podczas kampanii wyborczej. Największą liczbę głosów otrzymała Zuzanna Szklana, która objęła stanowisko Przewodniczącej Szkoły i Weronika Skowron – Zastępcy Przewodniczącej. Dziewczęta będą reprezentować Samorząd Uczniowski w Miejskiej Radzie Dzieci i Młodzieży.

Wszystkim uczniom należą się podziękowania za sumienne wypełnienie obowiązku obywatelskiego oraz  czynne uczestnictwo w Dniu Samorządności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...