Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2019

Dnia 23 września 2019 roku odbyły się w naszej szkole dwa ważne spotkania profilaktyczne. Jedno z nich zorganizowane zostało dla uczniów klas VI, VII i VIII klas, drugie dla rodziców i nauczycieli.

Prowadzącym był terapeuta, pedagog, raper – człowiek o bogatej osobowości  i przeszłości Pan Dobromir Makowski, który na co dzień zajmuje się pracą z trudną młodzieżą i „dziećmi ulicy”. Pan Dobromir zwrócił uwagę uczniów na niebezpieczeństwo zażywania środków uzależniających,  wagę norm społecznych w życiu  człowieka oraz wartości, którymi powinna kierować się w życiu młodzież. Uczniowie otrzymali dobrą lekcje na temat brania odpowiedzialności za swoje czyny, empatii, moralności oraz szacunku do siebie i innych. Spotkanie było też okazją do prezentacji talentu literackiego prowadzącego, który swoim rapem ujął zgromadzoną publiczność. Rodzice i nauczyciele otrzymali zastrzyk informacji na temat destrukcyjnego wpływu massmediów na kształtowanie osobowości młodego człowieka, moralności  bez wartości i świata pozbawionego norm społecznych, który stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży.

Spotkania z terapeutą firmy szkoleniowej RapPedagogia refundowane zostały ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM Luba ń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...