Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2018

Powszechnie mówi się, że naszym najlepszym stróżem jest sąsiad „zza płotu”.

Powszechnie mówi się, że naszym najlepszym stróżem jest sąsiad „zza płotu”. Słuszność tego powiedzenia idealnie obrazuje sytuacja mająca miejsce około południa w dniu 17 maja br., kiedy do Straży Miejskiej w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki ulicy Spółdzielczej, która usłyszała swojego samotnie mieszkającego 74 letniego sąsiada wołającego o pomoc.

Przyjmujący zgłoszenie usłyszał od kobiety, że jej sąsiad zasłabł i leżąc w swoim mieszkaniu traci siły, nie mogąc nic wokół siebie zrobić. Strażnicy natychmiast udali się pod wskazany adres. Dyżurny straży miejskiej powiadomił o zaistniałym zdarzeniu lubańską Straż Pożarną oraz wezwał na miejsce Pogotowie Ratunkowe.

W rozmowie z sąsiadami funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nie był widziany od dłuższego czasu. Strażnicy poprosili o pomoc strażaków. Po dostaniu się do mieszkania, zastano 74-letniego mężczyznę leżącego na podłodze, który decyzją ratowników został przewieziony do szpitala. O zdarzeniu powiadomiony został zarządca nieruchomości. Czujność sąsiadki oraz natychmiastowo podjęte przez straż miejską działania uratowały mężczyźnie życie .

Red.Fot.SM Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...