Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-07-2017

Euroazjatyckie żurawie szare w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec wychowują dwa młode.

Punktualnie 30 dni temu, jak już od 10 lat, w Naszym Zoo wykluły sie dwa pisklęta żurawia. Młode rozwijają się doskonale pod bacznym okiem rodziców, którzy chronią je, karmią i odważnie bronią przed wronami oraz innymi niebezpieczeństwami. 

Przy odrobinie czasu i cierpliwości można zaobserwować fascynujące momenty z życia rodzinnego tego, jedynego w Europie, gatunku żurawia. Możliwe jest to, gdyż rodzina żurawi mieszkająca w Naszym Zoo nie jest tak  płochliwa jak ich przedstawiciele żyjący na wolności. Ptaki te już w starożytności były symbolem czujności i mądrości.

Dwoje rodziców, przed laty, zostało przyjętych po wypadku do kliniki dla dzikich, rannych zwierząt. Ptaki zamieszkały w Naszym Zoo, gdyż ze względu na obrażenia jakich doznały, nie można było wypuścić ich na wolność. W przypadku ich potomstwa sprawa wygląda inaczej.

Jak co roku, tegoroczne potomstwo żurawi także zostanie wypuszczone na wolność na terenie Rezerwatu Biosfery Górnołużyckich Wrzosowisk i Stawów, pod bacznym okiem ornitologów.

I kto wie – być może jeden z nich w listopadzie, w drodze na południe, będzie przelatywał nad naszymi głowami...

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43
02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00  
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...