Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-06-2017

13 czerwca 2017 roku najlepsi zawodnicy eliminacji strefowych uczestniczyli w dolnośląskich Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci. Były to zawody finałowe Indywidualnych Igrzysk w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców.

W tym roku Stadion Olimpijski we Wrocławiu zgromadził ponad 400 zawodników ze szkół podstawowych. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Wśród najlepszych lekkoatletów znalazło się wielu uczniów Jedynki. Julia Wajcfelt (VI a) została Mistrzynią Igrzysk, uzyskując 1. lokatę w rzucie piłeczką palantową. Mateusz Franczak (VI c) wywalczył tytuł Wicemistrza, plasując się na 2. miejscu w biegu na 300 m. Imponujący wynik uzyskał również Oliwier Krakówka (VI a) , który w pchnięciu kulą zajął 3. miejsce. Pozostali zawodnicy uzyskali także bardzo dobre wyniki: Maciej Furmański (VI a) – 5. miejce w biegu na 300 m, Tymoteusz Rzepa (VI b) – 6. miejce w rzucie piłeczką palantową, Bartosz Kosler (VI c) – 10. miejsce w biegu na 60 m, Zuzanna Wieczorek (VI a) – 12. miejce w skoku w dal, Alan Mażul (VI b) – 9. miejce w biegu na 60 m. W sztafecie szwedzkiej - w składzie: Maciej Furmański, Alan Mażul, Mateusz Franczak, Bartosz Kosler - zdobyliśmy 2. miejce.

Najlepsi zawodnicy otrzymali, oprócz medali i dylomów, wejściówki na zawody The World Games 2017 ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Cieszy fakt, że wejściówki trafiły do naszych zawodników – młodych lekkoatletów. Wszystkim startującym gratulujemy doskonałych wyników sportowych i dziękujemy za tak wspaniałe widowisko.