Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-06-2017

16.05.2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lubaniu kolejny raz odwiedzili Wrocław. Poranek spędzili na laserowych potyczkach w Strefie 71.

Następnie uczestniczyli w wykładzie z pokazami na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem był to „Cyrk fizyczny”, zatytułowany „Fizyka nabita w butelkę”. Głównym bohaterem każdego  pokazu była więc butelka. Prowadzący zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń, w których uczestniczyli również uczniowie. Gimnazjaliści obserwowali m.in. zasadę zachowania pędu, tornado w butelce, fontannę Herona, nurka Kartezjusza i wiele innych, ciekawych eksperymentów.

Popołudnie spędzili w Multikinie, na seansie pt. „Kot Bob i ja”. Film ten przedstawia niezwykłą i poruszającą historię, uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia, pomógł niezwykły kot, o imieniu Bob. Jest to historia o cudownej przyjaźni, jaka może narodzić się pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem i która udowadnia, że w każdej chwili możemy próbować odmienić swoje życie na lepsze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...