Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-03-2017

7 marca, uczniowie Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego, kolejny raz uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Celem wyjazdu była nauka, spotkanie z kulturą oraz oczywiście wspólna zabawa.

Poranek gimnazjaliści spędzili w „Strefie 71”, czyli na największej na Dolnym Śląsku hali do laser taga, bawiąc się i rywalizując ze sobą. Kolejnym punktem wycieczki był wykład z magnetyzmu na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie dowiedzieli się m. in. co łączy zorzę z gitarą elektryczną, co to jest magnetar, jakie znaczenie ma pole magnetyczne w przyrodzie, przemyśle i nauce, a także mieli okazję zobaczyć ciecz magnetyczną i zjawisko lewitacji. Popołudnie uczniowie spędzili w Multikinie, na seansie ” Maria Skłodowska Curie”, opowiadającym o niesamowitym życiu słynnej, polskiej noblistki, niezwykłym naukowcu, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, jednocześnie pełnej dylematów i sprzeczności, a zarazem kochającej żony i matki. 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...