Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-11-2016

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu zorganizowała wystawę nowo zakupionych książek pod hasłem: „Książki nie gryzą! One połykają w całości”.

Rządowy program umożliwia zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach tego programu biblioteki mają za zadanie organizować różne wydarzenia służące popularyzacji czytelnictwa. W związku z tym w październiku biblioteka szkolna zakupiła mnóstwo nowości książkowych. Wyboru dokonano na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród gimnazjalistów oraz rankingu najczęściej czytanych przez młodzież pozycji. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów i kilkadziesiąt nowości od razu zostało wypożyczonych. Kolejna partia nowych książek zostanie zaprezentowana na następnej wystawie w grudniu.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przewidziane są jeszcze inne działania, które będą realizowane w roku szkolnym 2016/2017. 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...