Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-06-2016

31.05.2016r. uczniowie Gimnazjum nr 1 tradycyjnie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

Poranek spędzili na dobrej zabawie w „Strefie 71”, największej na Dolnym Śląsku hali do laser taga. Później przyszedł czas na naukę. Uczniowie uczestniczyli w „Cyrku fizycznym” na Uniwersytecie Wrocławskim. Poznali m. in. zasadę działania światłowodów i lustra weneckiego, dowiedzieli się jak powstają obrazy w soczewkach, na czym polega całkowite wewnętrzne odbicie światła i złudzenie optyczne, a także jaka jest różnica między świetlówką a jarzeniówką oraz na czym polega luminescencja i polaryzacja. Wykład zakończył wyjątkowo  efektowny pokaz laserowy.
Popołudniu uczniowie zrelaksowali się w Multikinie Arkady na bardzo widowiskowym filmie pt. „Alicja, po drugiej stronie lustra”. Dobrą zabawę zapewniła gwiazdorska obsada z Johnnym Deppem w roli Szalonego Kapelusznika, Mią Wasikowską w roli Alicji oraz Anną Hathaway i Heleną Bonham Carter. Myślą przewodnią filmu była sekwencja „ Jeśli chcesz dokonać niemożliwego, musisz uwierzyć, że to możliwe”. I z takim właśnie nastawieniem młodzież wróciła do domu.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...