Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-12-2014

W mikołajkowy poranek 6 grudnia 2014 roku trzech uczniów naszej szkoły : Dorota Dominików, Oliwia Janik i Jakub Nnoli pod opieką pani Katarzyna Kotarskiej-Janeczko wyruszyło pociągiem do Wrocławia.

W czasie podróży uczniowie poznali nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radostowie, którzy jechali na ten sam konkurs. Dwie godziny w pociągu były bardzo ciekawe- wszyscy grali w gry logiczne DOBBLE i SET. Celem podróży był Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym KOMA.
Konkurs trwał aż 4 godziny i składał się z kilku części wykładowych i zadaniowych. Tematyka konkursu (przekształcenia figur geometrycznych) wykraczała poza podstawię programową liceum ogólnokształcącego.
Nasi uczniowie zajęli miejsca w połowie stawki :)
To był bardzo ciekawy konkurs. Zapraszamy do udziału w konkursach matematycznych organizowanych przez nauczycieli matematyki w naszej szkole: "Wieża Babel", "Matematyka w obiektywie", "Kangur" , "Origami" i wiele, wiele innych! To dobry sposób na rozwijanie pasji i uzdolnień matematycznych.

                                                                                                                                                                                                                                                                      Katarzyna Janeczko -Kotarska
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...